Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Z blisko trzema promilami za „kółkiem”

Dodano

W czwartek policjanci ostrowieckiej komendy zajmujący się przestępczością gospodarczą podjęli interwencję wobec nietrzeźwego kierującego. 40-letni mieszkaniec miasta kierował osobowym oplem mając blisko 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Teraz grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W czwartek w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim pełnili służbę na terenie miasta. Około godziny 17.40 na ul. Opatowskiej zauważyli pojazd marki Opel, który poruszał się bez włączonych świateł. Ponadto tor jazdy kierującego wskazywał, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Stróże prawa natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali niemiecki pojazd do kontroli. Policjanci po chwili potwierdzili swoje przypuszczenia. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni ostrowczanin wsiadł za kółko swego pojazdu mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

ew / kpp

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.