Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Zmanipulowany przez fałszywych bankierów. 45-latek z Ostrowca stracił 12 500 złotych

Avatar photo

Dodano

Oszuści dzwoniąc do potencjalnych ofiar, często podają się za osobę reprezentującą bank, wyłudzają dane wrażliwe bądź nakłaniają do wykonania przelewu środków na wskazany rachunek bankowy. W ten sposób kradną pieniądze z kont lub zaciągają kredyty gotówkowe. Niestety przekonał się o tym 45-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, który w ten sposób stracił 12500 złotych.

Wczoraj do ostrowieckiej komendy zgłosił się 45-latek, który poinformował stróżów prawa, że padł ofiarą oszustów. Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że tego dnia skontaktował się z nim mężczyzna podający się za pracownika parabanku. Następnie rozmówca oświadczył, że jego wniosek o pożyczkę został odrzucony. Mężczyzna zaskoczony przekazanymi informacjami wskazał, że nie składał takiego wniosku. Wówczas rozmówca poinformował go, że w takiej sytuacji musi powiadomić placówkę banku, w którym posiada konto. Co istotne, w ten właśnie sposób oszuści dowiedzieli się, który to bank, gdyż 45-latek w dobrej wierze sam przekazał tą informację. Następnie zadzwoniła do niego osoba podająca się za pracownika właśnie tego banku i przekazała mu informację, że w danym oddziale znajduję się nieuczciwy pracownik, który okrada klientów. W związku z tym polecił zgłaszającemu zabezpieczyć wszystkie środki, które posiada na koncie. Niczego nie świadomy mieszkaniec Ostrowca postąpił zgodnie ze wskazówkami oszustów, wypłacił pieniądze, a następnie wpłacił je za pomocą kodów BLIK na tzw. „bezpieczny rachunek”. Tym sposobem utracił 12500 złotych.

KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *