Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

ZUM z nowymi zakupami

Dodano

Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumował zakupy sprzętu jakie udało się zrealizować w ostatnich miesiącach z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

– Ostatnie zakupy opiewały na kwotę blisko 200 tysięcy złotych- mówi dyrektor ZUM, Łukasz Dybiec. Mamy m.in. elektryczną ciężarówkę miejską GOUPIL G5 o ładowności 1 tony, dwa pługi do odśnieżania (prosty – szerokość robocza 260 cm. i składany – również o szerokości roboczej 260 cm), odchwaszczarkę z bezpośrednim przeniesieniem napędu, kosiarkę do trawy z napędem, piłę spalinową, kosę spalinową, nożyce do żywopłotów, dmuchawę do liści. Mamy też zupełnie nowe elektronarzędzia (piła tarczowa, młot udarowy, szlifierki , frezarkę górnowrzecionową itp.), spawarkę oraz zestaw narzędzi do warsztatu mechanicznego

– To już niemal tradycja, że na przełomie starego i nowego roku następuje dosprzętowienie Zakład Usług Miejskich i nie inaczej jest i tym razem- mówi p[rezydent Jarosław Górczyński. Od siedmiu lat konsekwentnie wspieramy tę jednostkę budżetową Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, która realizuje wiele zadań w zakresie gospodarki komunalnej, czy też zagospodarowywania terenów zielonych, jak również utrzymaniem bieżącym utrzymaniem zasobów mieszkaniowych Ostrowca Świętokrzyskiego. Widząc zaangażowanie pracowników ZUM pod koniec każdego roku zapada decyzja żeby zakupić nowy sprzęt niezbędny do prac porządkowych.

Jak zapowiada prezydent Jarosław Górczyński, to nie koniec zakupów na nadchodzące miesiące.

– Zmienia się charakter pracy, a także widać duże zaangażowanie pracowników – akcentuje prezydent. Można powiedzieć, że spokojnie możemy konkurować z prywatnymi firmami w jakości usług.

UMOŚw.

Continue Reading
Reklama

1 komentarz

1 komentarz

  1. a czy to ważne

    29 marca, 2022 at 10:57 pm

    Super, że miasto się rozwija, zaczyna wyglądać, ale mogliby spojrzeć nieraz na nas ” ludzi” którzy czekaja po kilka do kilkunastu lat na przydział mieszkania- gdzie w dzisiejszych czasach wynajęcie od osób prywatnych w rozsądnej cenie graniczy z cudem… Sama czekam na mieszkanie od kilku lat i zaczynam wątpić, że kiedyś nastanie i moja kolej ( mój tato czekał kupę lat na jakiekolwiek i gdziekolwiek mieszkanie, ale się niestety nie doczekał, ponieważ zmarł). Tyle mieszkań jest pustych w naszym pięknym mieście, które już od wielu lat stoją zaniedbane, aż żal jest patrzeć że ludzie, nie raz młodzi lądują na ulicy bo w zasobie miasta ” nie ma tyle mieszkań”..

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media