Obserwuj nas na

Kije

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowo-drogowym na linii towarowej w Gołuchowie (wideo)

Dodano

Wypadek na przejeździe kolejowym w Gołuchowie (woj. świętokrzyskie). Nie żyje kierowca ciężarówki, który wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg PKP Cargo. Mężczyzna zginął na miejscu. Maszynista z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Lokomotywa wykoleiła się, a wraz z nią kilka wagonów.

Ciężarówka zderzyła się z pociągiem PKP Cargo na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Gołuchowie (woj. świętokrzyskie, pow. pińczowski). Pojazd marki daf został doszczętnie zniszczony, a siedem z 39 wagonów składu wykoleiło się; wszystkie były puste.

– Kierowca samochodu ciężarowego zginął na miejscu. 57-letni maszynista pociągu z obrażeniami głowy trafił do szpitala – powiedział asp. szt. Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Uszkodzona jest lokomotywa, która również wypadła z torów i uderzyła w nasyp.

Na razie nieznana jest tożsamość kierowcy ciężarówki.

– W tej sprawie jesteśmy w kontakcie z przewoźnikiem z gminy Bochnia w woj. małopolskim – dodał policjant.

Izabela Miernikiewicz z PKP PLK przekazała, że – według wstępnych informacji – samochód nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

– Teren jest zabezpieczony. Na miejscu działają służby ratownicze. Obecnie ustalana jest skala uszkodzeń. Do akcji będą włączone służby techniczne ze specjalistycznym sprzętem. Trasa kolejowa Chmielnik – Włoszczowice, po której prowadzony jest tylko ruch towarowy, jest czasowo nieprzejezdna – wyjaśniła Miernikiewicz.

pkp plk / interia / kpp / radio kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media