Obserwuj nas na

Michałów

Uratowali słabego i wychłodzonego 52-latka

Dodano

Najbliżsi sąsiedzi, Policja, Państwowa Straż Pożarna i pomoc społeczna podjęli dziś wspólne działania aby pomóc choremu mieszkańcowi gminy Michałów. W efekcie wymagający stałej opieki 52-latek trafił do całodobowej placówki opiekuńczej, gdzie zostanie mu zapewniona fachowa pomoc.

Dziś rano mieszkańcy gminy Michałów poinformowali funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Działoszycach o swoich obawach dotyczących ich sąsiada. Nie widzieli go od dwóch dni, kiedy to zakończył leczenie szpitalne. Policjanci odwiedzili wskazaną posesję i zaobserwowali, że mężczyzna prawdopodobnie leży na łóżku, nie reagując na nawoływanie i pukanie. Zdecydowali się więc wyważyć drzwi, w czym pomogła Straż Pożarna. W środku okazało się, że 52-letni mężczyzna jest przytomny, ale bardzo słaby i wychłodzony. Udzielono mu pierwszej pomocy, a następnie pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowali dla chorego pobyt w całodobowej placówce opiekuńczej.

Po upływnie niespełna dwóch godzin od zgłoszenia sąsiadów potrzebujący mężczyzna znalazł się pod właściwą opieką. Tak szybka reakcja była możliwa tylko dzięki wspólnemu zaangażowaniu mieszkańców i służb ratunkowych.

Opr. DS

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media