Obserwuj nas na

Pińczów

28-latek posiadał 300 gramów marihuany i amfetaminy

Dodano

W minioną niedzielę pińczowscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Pińczowa, który posiadał przy sobie nielegalne substancje psychotropowe. Mężczyzna, decyzją sądu, został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na jednej z pińczowskich ulic, gdzie policjanci wydziału kryminalnego miejscowej komendy zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Podczas czynności pasażer audi zachowywał się bardzo nerwowo. Chwilę później okazało się, że 28-latek posiadał przy sobie porcję białego proszku – najprawdopodobniej amfetaminy. Był to tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej w tej sprawie. Kiedy kryminalni przeszukali wynajmowany przez mężczyznę pokój, odkryli schowane i poporcjowane zapasy zabronionych substancji. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gramów zabronionych środków, których wstępne badania wskazują m.in. na marihuanę i amfetaminę. Dodatkowo, w pokoju zatrzymanego znaleziono dwie elektroniczne wagi.

Wczoraj, decyzją sądu, 28-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu surowa kara zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności. Biorąc pod uwagę, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, kara ta może zostać zwiększona nawet o połowę.

Opr. ŁS

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media