Obserwuj nas na

Pińczów

Miał być lekarzem i wielką miłością

Dodano

Pińczowscy policjanci otrzymali wczoraj zgłoszenie o oszustwie, w wyniku którego 61-latka straciła 18 500 euro. Poznany za pośrednictwem portalu internetowego mężczyzna, podawał się za kanadyjskiego lekarza, pracującego w Syrii dla ONZ. Wyrażając chęć stworzenia związku, wyłudził od kobiety tak dużą sumę pieniędzy. Utracie być może jeszcze większej kwoty zapobiegły czujne pracownice banku.

61-latka nawiązała kontakt poprzez platformę internetową z nieznajomym mężczyzną na początku bieżącego roku. Ten przedstawiał się jako jej rówieśnik, pracujący w bazie ONZ w Syrii jako lekarz. Po kilkutygodniowej korespondencji mężczyzna zaproponował związek i chęć przyjazdu do Polski. Aby to uczynić musiał jednak dokonać szeregu formalności, które były związane z kosztami. Poprosił więc nowopoznaną znajomą o pożyczkę na ten cel. Na przełomie lutego i marca mieszkanka Pińczowa przelała w kilku transakcjach kwotę 18 500 euro. Te zabiegi zaniepokoiły pracowników banku, którzy dowiedziawszy się jaki był cel przelewów ostrzegli swoją klientkę o możliwym oszustwie. O wszystkim poinformowali też policjantów.

Ponieważ mimo ostrzeżeń profesjonalistów kobieta nie wierzyła do końca w taki obrót sprawy policjanci sami udali się do pokrzywdzonej i również jej wyjaśniali sposób działania oszustów. Od wczoraj prowadzą też czynności zmierzające do wykrycia przestępcy, któremu za takie działanie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

DS / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media