Obserwuj nas na

Pińczów

Myślała, że pomaga – straciła oszczędności

Dodano

Do Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zgłosiła się 69-latak. Mieszkanka gminy Pińczów założyła zawiadomienie o oszustwie, którego padła ofiarą w wyniku kontaktu z mężczyzną za pośrednictwem portalu społecznościowego. Sprawa jest obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez pińczowskich funkcjonariuszy.

69-letnia mieszkanka Pińczowa poinformowała miejscowych policjantów, że przez ostatni miesiąc utrzymywała kontakt z nieznajomym mężczyzną, który przedstawiał się jako osoba zbierająca środki na leczenie chorego dziecka. Bez skrupułów wykorzystał on emocje i dobroć kobiety, zyskując jej zaufanie.

W wyniku działania oszusta, 69-latka dokonała trzech przelewów środków na konto podane przez sprawcę. Pierwszy z nich wyniósł 2000 euro, a kolejne dwa oscylowały w granicach 2200 złotych każdy. Kobieta przekazała pieniądze, wierząc w prawdziwość opowieści o chorym dziecku. Pińczowscy policjanci natychmiast rozpoczęli czynności w sprawie oszustwa finansowego.

Tego typu przestępstwa finansowe, zwłaszcza te dokonywane przy użyciu nowoczesnych środków komunikacji, stanowią poważne zagrożenie dla społeczeństwa. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek przy nawiązywaniu kontaktów za pośrednictwem Internetu.

ŁS / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media