Obserwuj nas na

Pińczów

Nocne poszukiwania zaginionego mężczyzny

Dodano

Wczoraj, przed godziną 17:00, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej matki, dotyczące zaginięcia jej 24-letniego syna. Mieszkaniec gminy Pińczów opuścił dom i udał się w kierunku okolicznych pól i lasów. Mężczyzna nie zabrał z sobą telefonu. Zaniepokojona matka natychmiast skontaktowała się z Policją, obawiając się o bezpieczeństwo swojego syna.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie – mł. insp. Krzysztof Jaskólski podjął szybkie działania. W obliczu braku kontaktu z zaginionym i obaw o jego bezpieczeństwo ogłoszono alarm dla całego stanu jednostki. Mundurowi szybko rozpoczęli poszukiwania. Temperatura na zewnątrz wynosiła kilka stopni poniżej zera. W potencjalny rejon zaginięcia skierowano policyjne patrole. W ramach akcji poszukiwawczej do działań zaangażowani zostali również funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Aby zwiększyć skuteczność poszukiwań użyto specjalistycznego sprzętu, w tym pojazdów quad oraz drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Dzięki temu możliwe było skanowanie terenu i poszukiwanie młodego mężczyzny w trudno dostępnych miejscach.

Po intensywnych działaniach w trudnych warunkach atmosferycznych, zaginiony został odnaleziony około godziny 21:00, kilka kilometrów od miejsca zaginięcia. 24-latek został przebadany przez zespół ratowników medycznych. Finalnie trafił pod opiekę rodziny.

ŁS / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media