Obserwuj nas na

Pińczów

Pińczowianie dla czystego środowiska

Avatar photo

Dodano

Słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom corocznej akcji sprzątania w Pińczowie. Jak podkreślają organizatorzy, z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością; w sobotę 25 kwietnia, okolice zalewu i Klubu Wodnego Kon-Tiki sprzątało około 50 osób. W gronie tym znaleźli się mieszkańcy miasta, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielami, w działania zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia Ziemia Pińczowska i Koła nr 2 Koalicji Obywatelskiej oraz wodniacy z klubu Kon-Tiki. Licznie zjawili się pracownicy Urzędu Miejskiego w Pińczowie z pełniącą funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Beatą Kitą na czele. Jak co roku w sprzątanie zaangażowali się radni miejscy z wiceprzewodniczącą Martą Łaskawiec i radni Rady Powiatu Pińczowskiego – Hanna Mitka- Marszalik i Marcin Wojniak. 

Rękawiczki i worki dla sprzątających zapewnił Urząd Miejski w Pińczowie, a zebrane śmieci odbiorą Wodociągi Pińczowskie. 

Po zakończeniu sprzątania uczestnicy akcji odpoczęli na terenach klubu Kon-Tiki. Wydarzenie zwieńczyło wspólne ognisko i poczęstunek. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w te ekologiczne działania.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *