Obserwuj nas na

Pińczów

Podziękowania dla Franka – uczciwego znalazcy

Dodano

Wczoraj w pińczowskiej komendzie 13-letni Franek Lubieński odebrał z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie podinsp. Tomasza Janika gratulacje za swoją godną naśladowania postawę obywatelską. Kilka tygodni wcześniej chłopak przekazał policjantom znaleziony portfel, w którym znajdowała dość duża kwota pieniędzy.

Przypominamy. We wrześniu do pińczowskiej komendy, wraz ze swoją mamą, zgłosił się 13-latek, który na terenie miasta znalazł portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 2800 złotych. Mundurowi szybko powiadomili właściciela portfela o możliwości odebrania zguby. Jak się okazało był to mieszkaniec Kielc, który przyznał, że gdyby nie uczciwy znalazca, miałby duże problemy, wynikające przede wszystkim z braku dokumentów. Niemniej cieszyło go odzyskanie dużej sumy pieniędzy.

Swój podziw dla tak rozważnego postępowania młodego człowieka wyraził wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Pińczowie podinsp. Tomasz Janik. Podczas wspólnego spotkania z chłopcem i jego mamą podziękował mu za wspaniałą postawę. Wyraził też nadzieję, że jego postępowanie będzie przykładem uczciwości dla innych. Co oczywiste Komendant nie szczędził też gratulacji dla matki chłopca.

DS / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media