Obserwuj nas na

Pińczów

„Przełożył” tablice rejestracyjne z innego auta. Grozi mu więzienie

Dodano

Wszystko zaczęło się od informacji o nietrzeźwym kierującym, który miał poruszać się osobowym autem przez jedną z miejscowości w gminie Pińczów. Zatrzymany do kontroli 42-latek był trzeźwy, jednakże policjanci podczas kontroli ujawnili szereg nieprawidłowości, w tym „przełożone” tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Od 1 października 2023 roku taki czyn traktowany jest jako przestępstwo.

Wczoraj po południu pińczowscy policjanci otrzymali informacje, że w jednej z miejscowości na terenie gminy, pojazdem marki Dacia może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy szybko zlokalizowali i zatrzymali do kontroli opisywane auto. Podczas prowadzonych czynności policjanci nie mieli zastrzeżeń co do stanu trzeźwości kierującego, natomiast te pojawiły się podczas kontroli pojazdu. Okazało się, że dacia miała zamontowane tablice rejestracyjne od innego auta, a to którym poruszał się 42-latek, nie było dopuszczone do ruchu oraz nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia

Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili szereg niezbędnych czynności, a cała sprawa zostanie teraz skierowana do sądu. Mieszkaniec gminy Pińczów w rozmowie z policjantami przyznał, że zamontował do auta tablice rejestracyjne od innego pojazdu, gdyż chciał pojechać na stację diagnostyczną, aby wykonać przegląd techniczny.

Zgodnie z nowymi przepisami Kodeksu Karnego, które weszły w życie od 1 października 2023 roku, kradzież tablic rejestracyjnych oraz ich przełożenie z innego pojazdu stało się przestępstwem. Przed tą datą, tego typu czyny były traktowane jako wykroczenia, co oznaczało mniejsze konsekwencje prawne. Jednak nowe przepisy znacznie zaostrzyły sankcje wobec osób dopuszczających się takich czynów.

KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media