Obserwuj nas na

Pińczów

Seniorka straciła swoje oszczędności

Dodano

Wczoraj na terenie gminy Pińczów doszło do kradzieży rozbójniczej. W jej wyniku 84-letnia kobieta straciła 5000 złotych. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ograniczone zaufanie do obcych to podstawowa zasada bezpieczeństwa. Niestety często zapominają o niej osoby starsze. Tym razem przez nadmiar zaufania ofiarą przestępców padła 84-letnia mieszkanka gminy Pińczów. Gdy przebywała przed swoim domem zaczepiła ją kobieta będąca w towarzystwie mężczyzny. Nieznajoma zaoferowała dopłatę do opału, a potem możliwość sprawdzenia autentyczności zgromadzonych w domu banknotów. Kiedy starsza pani zaprosiła gościa do domu i pokazała swoje oszczędności do pomieszczenia wszedł mężczyzna, który zabrał gotówkę odpychając przy tym seniorkę. Na szczęście nie doznała żadnych obrażeń, ale niestety straciła oszczędności w kwocie 5000 złotych.

Aktualnie trwają czynności w tej sprawie. Za dokonanie kradzieży rozbójniczej przestępcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy aby nie wpuszczać do domu nieznajomych, a tym bardziej nie pokazywać im zgromadzonych oszczędności. Nie należy tez podpisywać dokumentów i umów, gdy nie wiemy co jest w nich napisane.

DS / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media