Obserwuj nas na

Pińczów

Ta sobota była dla najmłodszych (zdjęcia)

Dodano

Kolorowo, radośnie, z muzyką, tańcami i mnóstwem innych atrakcji –sobotni bal karnawałowy dla najmłodszych mieszkańców miasta i gminy Pińczów udał się wyjątkowo.

„Bardzo się cieszę, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie, cieszę się widząc wasze uśmiechnięte buzie i życzę wam wspaniałej zabawy” –mówił do zgromadzonych dzieciaków Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

Gospodarz Pińczowa był głównym organizatorem przedsięwzięcia, a współorganizatorami było Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie oraz Zespół Szkół nr 1. Ogromnym wsparciem i pomocą służył Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie i Wodociągi Pińczowskie Sp. z o.o.

Przez całe sobotnie popołudnie najmłodsi wspaniale bawili się zachęcani przez animatorów z miejscowego zespołu Duda Band. Nie zabrakło wspólnych tańców, wesołych piosenek i znanych postaci z ulubionych kreskówek. Były zabawy i konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka, Dyrektora Marcina Wojniaka i Prezesa Andrzeja Głogowca.

Nie może być prawdziwego balu bez łakoci; dzieci zajadały się popcornem i watą cukrową dzięki życzliwości pana Andrzeja Głoda, a pyszną gorącą czekoladę przyrządzały panie z Wydziału Oświaty i Infrastruktury Społecznej Urzędu Miejskiego w Pińczowie. Po słodyczach wskazany jest ruch, dzięki panu Andrzejowi, najmłodsi mogli do woli hasać na kolorowych dmuchańcach. Atrakcji nie zabrakło na stoiskach towarzyszących; Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie wystawką książek zachęcała do czytelnictwa, ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także „koło fortuny” z zagadkami i nagrodami. Z kolei Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej nie szczędził informacji prozdrowotnych rozdając przy okazji ciekawe gadżety, a wszystko to w bajkowej scenerii, o którą zadbali nauczyciele z SP Nr 1 w Pińczowie, z dyrektorem Pawłem Rutkowskim.

„To był bardzo dobry pomysł. Nasze dzieci bawiły się doskonale. Dziękujemy” –mówili przy wyjściu rodzice trzyletniego Maksa i ośmioletniej Zuzi.

Źródło: UMiG Pińczów

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media