Obserwuj nas na

Pińczów

Zabił współwięźnia taboretem

Dodano

13 stycznia w Zakładzie Karnym w Pińczowie 72-letni osadzony zabił współwiężnia taboretem.

Kpt. Anna Czajczyk, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Krakowie w rozmowie z Radiem Kielce mówi, że w sali, w której przebywali, dotychczas nie dochodziło do konfliktów, nie było też żadnych symptomów mogących wskazywać na wybuch agresji.

– Sprawca wyjaśnił, iż nie wie, dlaczego zaatakował współwięźnia – mówi Kpt. Anna Czajczyk.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letni mężczyzna uderzył pokrzywdzonego taboretem i w ten sposób spowodował jego śmierć. Osadzony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, ale złożył wyjaśnienia.

– Władysław K. był leczony na oddziale szpitalnym, w sali przebywał z dwoma innymi więźniami. Z ustaleń prokuratury wynika, że 66-latka zaatakował nad ranem, taboretem. Obrażenia były na tyle poważne, że mężczyzny nie udało się uratować. – mówi Gazecie Wyborczej Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach

Osadzony w piątek rano usłyszał zarzut zabójstwa w warunkach recydywy. Mężczyzna obecnie odbywa “odsiadkę” za to samo przestępstwo.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pińczowie. Sprawę bada również policja, prokuratura oraz Centralny Zarząd Służby Więziennej.

radio kielce / gazeta wyborcza / wł.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media