Łoniów
Wypadek motocyklisty na wale wiślanym w powiecie sandomierskim. Był po użyciu alkoholu
W niedzielne popołudnie, 24 maja, w miejscowości Otok w powiecie sandomierskim doszło do wypadku z udziałem motocyklisty.
Około godziny 15:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o 36-letnim mężczyźnie, który poruszając się maszyną marki KTM po koronie wału wiślanego, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Badanie wykazało, że kierowca miał w organizmie 0,3 promila alkoholu.
W akcji ratunkowej uczestniczyło łącznie ośmiu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu oraz ochotnicy z OSP Świniary.
Jak poinformował młodszy kapitan Dominik Górecki, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sandomierzu, działania ratowników polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego jednośladu poprzez odłączenie akumulatora oraz na udzieleniu pomocy przy przetransportowaniu poszkodowanego 36-latka do karetki pogotowia.





