Obserwuj nas na

Sandomierz

I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka (zdjęcia)

Dodano

Dziewięć zespołów reprezentujących przedszkola z terenu powiatu sandomierskiego rywalizowało w I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka, która odbyła się w hali Widowiskowo-Sportowej w Sandomierzu. Organizatorem olimpiady było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, natomiast gospodarzem Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu.

Ceremonię rozpoczęcia I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka rozpoczęło wprowadzenie zawodników przez opiekunów oraz odśpiewanie hymnu Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty wprowadził ogień olimpijski, którym zapalił olimpijski znicz. Następnie głos zabrali Zbigniew Wojciechowski, Marcin Piwnik starosta sandomierski, Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, Po części oficjalnej rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Główny cel I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka to propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci, jak również wdrażanie do przestrzegania reguł w zawodach sportowych. Wśród konkurencji olimpijskich znalazły się m.in. bieg z pałeczką sztafetową, toczenie piłki lekarskiej, rzut woreczkiem do koła hula hop oraz tor przeszkód.

Wyniki rywalizacji

I miejsce zajęło Przedszkole Samorządowe „Wesołe Jabłuszko Samborcu,
II miejsce Przedszkole mieszczące się w Szkole Podstawowej w Obrazowie,
III miejsce Przedszkole Samorządowe w Klimontowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

PS

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media