Obserwuj nas na

Sandomierz

Kierujący z „potrójnym” zakazem

Dodano

Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 20-letni mieszkaniec gminy Zaleszany, którego dzisiaj tuż po północy w Sandomierzu zatrzymali funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego miejscowej komendy. W wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna posiadał aż trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie był to jedyny kłopot 20-latka.

Najdłuższy z obowiązujących sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązywał 20-latka do stycznia 2025 roku. Ponadto młody mężczyzna został zatrzymany do kontroli w samochodzie, który nie posiadał aktualnego badania technicznego. Ostatni przegląd seata był ważny do stycznia 2022 roku. Obowiązkowego ubezpieczenia OC również próżno było szukać. 20-latek musiał zakończyć swoją podróż.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie skierowana do sądu, który zadecyduje o dalszym jego losie.

Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że łamanie zakazu prowadzenia pojazdów to rażące naruszenie prawa.

Opr. IP

Copyright © 2022 Spotted: Media