Obserwuj nas na

Sandomierz

Kolejne oszustwo na „pracowników banku”

Dodano

Dając wiarę przestępcom 28-latka z powiatu sandomierskiego straciła wczoraj 20 tysięcy złotych. Kobieta przelała pieniądze oszustom za pomocą metody BLIK.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zgłosiła się 28-latka, która zawiadomiła mundurowych, że została oszukana. Kobieta straciła dużą sumę pieniędzy, a sprawcą był nieznanego mężczyzna podającego się za pracownika banku. Jak ustalili funkcjonariusze, najpierw zadzwoniła do niej kobieta, która podała się za pracownice biura obsługi klienta banku i poinformowała, że ktoś złożył wniosek kredytowy na jej dane w wysokości 120 tys. zł. Gdy 28-latka zaprzeczyła tej sytuacji, rozmówczyni powiedział jej, że za chwilę zadzwoni do niej ktoś z obsługi technicznej w celu anulowania kredytu. Tak też się stało. Do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna informując, że aby anulować kredyt musi złożyć kolejny wniosek o pożyczkę w wysokości 20 tysięcy złotych. Po złożeniu wniosku i otrzymaniu gotówki, kobieta otrzymała kolejne instrukcje. Zmanipulowana przestępczymi historiami udała się do najbliższego wpłatomatu i postępując zgodnie z poleceniami oszusta wpłaciła 20 tys. zł. za pomocą kodów BLIK na podane przez niego konto.

Po raz kolejny ostrzegamy aby nie ufać osobom, które dzwoniąc podają się za rzekomych pracowników banku, bądź też innych instytucji. Żądają wykonania transakcji, zaciągania kredytów, czy przelewania pieniędzy na nieznane konta. Jeżeli mamy wątpliwości, udajmy się osobiście do placówki bankowej i tam w sposób bezpieczny załatwmy swoje sprawy.

PK / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media