Obserwuj nas na

Sandomierz

Marsz Nordic Walking śladami kobiet w Sandomierzu. Idziemy dla Bartusia Przychodzkiego chorego na SMA

Dodano

Powiatowy Dzień Kobiet na sportowo. Marsz Nordic Walking śladami kobiet w Sandomierzu. Idziemy dla Bartusia Przychodzkiego chorego na SMA!

Obowiązujące obostrzenia nie pozwalają nam na organizację imprezy z okazji Dnia Kobiet, dlatego postanowiliśmy, aby w tym roku uczcić ten dzień na sportowo, na świeżym powietrzu.

Marcin Piwnik, Starosta Sandomierski, Koło Gospodyń Wiejskich Chwałowianki z Chwałek w gminie Obrazów oraz Gminna Aktywna Grupa Nordic Walking przy Stowarzyszeniu Aktywni dla Słupczy, w gminie Dwikozy zapraszają Panie, a także Panów z Sandomierza i powiatu na “Marsz Nordic Walking śladami Kobiet”.

Zapraszamy na marsz z kijami, ale można także iść bez kijów. Trasa będzie prowadziła ulicami, wąwozem oraz w pobliżu miejsc i budynków związanych z Kobietami. Z kijami w rękach, z maseczkami na twarzy i specjalnie wydaną na tę okazją mapą uczestnicy przejdą w swoim tempie, wyznaczoną trasą. To będzie niezwykły spacer, który połączy aktywność oraz poznanie miejsc związanych z Kobietami.

Wśród uczestników mile widziane będą kolorowe stroje. Na zakończenie Marszu wybierzemy najbardziej kreatywne stroje w kategorii indywidualnej i grupowej. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

Podczas Marszu obowiązkowe jest obuwie trekingowe lub sportowe.

Na chętnych już od godziny 13. przy Bursie będą czekać instruktorzy w aktywnej strefie Nordic Walking, gdzie instruktor – szkoleniowiec Piotr Statuch z załogą PSNW Iwoną Kaptur, Barbarą Kaczmarską, Małgorzatą Mańką, Żanetą Kalinowską i Anną Papaj poprowadzą bezpłatne zajęcia z prawidłowej techniki nordic walking.

Na zakończenie Marszu, przy Bursie Szkolnej odbędzie się podsumowanie z licznymi niespodziankami. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale za udział w Marszu.

W ramach marszu uczestnicy będą mogli wesprzeć chorego Bartusia z Sandomierza, który walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni typu 1, czyli SMA. Ten maluch bardzo potrzebuje naszej pomocy!

Startujemy w niedzielę 7 marca o godz. 14. sprzed Bursy Szkolnej przy ulicy Wojska Polskiego 22 w Sandomierzu. Zabieramy ze sobą koleżankę lub sąsiadkę, kije, maseczkę i uśmiech.

PS

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media