Obserwuj nas na

Sandomierz

Miała zyskać na inwestycjach, a straciła 100 tysięcy złotych

Dodano

47–letnia mieszkanka powiatu sandomierskiego padła ofiarą oszustów proponujących inwestowanie w fotowoltaikę i wiatraki. Łącznie kobieta straciła 100 000 złotych. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy wszelkich tego typu transakcjach.

Wczoraj do sandomierskiej komendy zgłosiła się 47-latka. Kobieta poinformowała policjantów, że pożyczyła pieniądze osobie spokrewnionej, która inwestując w fotowoltaikę i wiatraki, padła ofiarą oszustów. Jak wynikało z jej relacji, oszukana kobieta, przebywająca obecnie w Anglii, w kwietniu br. znalazła ogłoszenie w internecie dotyczące inwestowania w fotowoltaikę i wiatraki. Miała ona zarobić duże pieniądze w krótkim czasie. Dodała, że kobieta nawiązała kontakt z przedstawicielem firmy, ten z kolei podał jej kontakt do analityka tejże firmy, która miała mieć swoje oddziały w Polsce, w Warszawie i Poznaniu. Nie mając wystarczających środków na zainwestowanie, zgłaszająca pożyczyła jej pieniądze. Następnie w maju br. dokonała przelewu środków na kwotę 100 000 złotych na adres i numer konta banku w Szwajcarii. Jak dodała, z relacji osoby spokrewnionej, oszukana jeszcze przez jakiś czas miała kontakt z fałszywym analitykiem, a gdy kobieta zaczęła go dopytywać o zysk z inwestycji, mężczyzna stał się „niedostępny”.

Podczas inwestowania pieniędzy, powinniśmy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Aby sprawdzić autentyczność i wiarygodność firmy inwestującej w fotowoltaikę, można skorzystać z kilku źródeł i narzędzi.

Opr. IP

Copyright © 2022 Spotted: Media