Obserwuj nas na

Sandomierz

Obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego (zdjęcia)

Dodano

Dzień Pracownika Socjalnego, który obchodzony jest 21 listopada jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. To również święto osób, które działają w obszarze pomocy społecznej, ponieważ skuteczna pomoc potrzebującym osobom jest możliwa głównie dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu podmiotów.

Z tej okazji Marcin Marzec burmistrz Sandomierza spotkał się z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy życząc wszystkiego co najlepsze oraz dziękując za zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi. Burmistrz wyraził uznanie i wdzięczność za pracę wszystkich pracowników i osób zaangażowanych w działania na rzecz osób potrzebujących.

Głównym zadaniem pracownika socjalnego jest pomoc osobom lub też całym rodzinom w powrocie do zdolności samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Pracownik opieki społecznej ma na celu wspierać chorych i udzielać im wskazówek, które mogą pomóc w samodzielnym uporaniu się z problemami. Codzienne wyzwania, z jakimi się spotykają to m.in. niepełnosprawność, bezdomność, uzależnienia oraz pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Jest to bardzo ciężka praca, jednak wiąże się z nią ogromna satysfakcja osobista i zawodowa, szczególnie kiedy trud w nią włożony przynosi oczekiwaną zmianę.

UMS

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media