Obserwuj nas na

Sandomierz

Pierwsze zwycięstwo SPR Wisły Sandomierz (zdjęcia)

Dodano

Zasłużone zwycięstwo z KSSPR Końskie. Wygrywając sobotnie zawody, SPR Wisła odniosła pierwsze zwycięstwo w 1 lidze.

Od początku zespół Wisły był nastawieny na twardą grę w obronie. Również w ataku kończył wszystkie wypracowane akcje. Taka taktyka zaowocowała prowadzenie w 4 minucie 4:0. Z pewnością goście nie spodziewali się takiego początku spotkania. Trener KSSPR wziął czas, aby omówić jeszcze raz taktykę gry na kolejne minuty. Rozmowy podziałały mobilizująco i goście zmniejszyli straty do dwóch bramek.

O wysokiej przewadze po pierwszej odsłonie zadecydowała dobra gra pomiędzy 21 a 26 minutą, gdzie padły szybkie cztery bramki, pokazując na tablicy wynik 12:6. Ostatecznie do przerwy prowadzenie zawodników z Sandomierza wynosiło 14:8.

Po zmianie stron goście ponownie zbliżyli się do dwóch bramek.  Końcowe minuty przebiegały pod naszą kontrolą godpodarzy. Trener Adam Węgrzynowski podkreślił, iż zostały zrealizowane ustalenia taktyczne, jakie zostały przedstawione przed zawodami. Trzeba też podkreślić, że dobra postawa w bramce Daniela Skowrona również podziałała mobilizująco w grze obronnej sandomierskiego klubu.

SPR Wisła Sandomierz vs KSSPR Końskie 25:21 (14:8)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński – Rusin 6 (3), Werstler 5, Cupisz 4, Skuciński 4, Malinowski 2, Kozioł 2, Szklarski 1, Kabata 1, Białkowski, Statuch.

KSSPR: Witkowski, Szot – Woś 9 (2), Wolski 5, Maleszak 2, Włodarski 2, Matyjasik 2, Słonicki 1, Napierała, Ciszek, Rurarz, Kubała.

Rzuty karne: Wisła 3/3, KSSPR 3/2

Katy: Wisła 8 minut, KSSPR 8 minut

Upomnienia: Wisła 2, KSSPR 3

Sędziowie: Czochra J. – Zwierzyniec, Szpinda M. – Zamość