Obserwuj nas na

Sandomierz

Podsumowano program „Działaj Lokalnie” w Powiecie Sandomierskim (zdjęcia)

Dodano

Podsumowano program „Działaj Lokalnie” w Powiecie Sandomierskim.

18 lutego w Ośrodku Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu odbyło się podsumowanie programu “Działaj Lokalnie”. Powiat Sandomierski na realizację programu przeznaczył 15 tys. zł w formie Regrantingu dla organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu. Do programu przystąpiła także Gmina Łoniów. Łączna pula środków finansowych przeznaczonych na projekty na terenie Powiatu Sandomierskiego wynosiła 40 tys. zł.

Jest to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), realizowane przez Ośrodki Działaj Lokalnie, którym na terenie powiatu jest Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości. Konkurs grantowy skierowany jest przede wszystkim do początkujących organizacji, które mogą zdobyć cenne doświadczenie realizując mały projekt na rzecz swojej społeczności. Wspierane są projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia. Podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego.

Na terenie Powiatu dotacje otrzymało 11 organizacji. Środki te zostały wykorzystane m. in. na utworzenie Izby Pamięci w Skotnikach, stworzenie ciekawego miejsca do odpoczynku w Żurawicy, rozwój umiejętności technologicznych u osób dorosłych oraz warsztaty nordic walking i kulinarne w Gminie Samborzec, Kino Plenerowe w Koprzywnicy, utworzenie placu rekreacyjnego i zajęcia prozdrowotne w Wygodzie, zakup kamery termowizyjnej dla OSP Skotniki, projekt antycowidowy aktywizujący mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu, czy też stworzenie ogrodu w Domach dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie.

Podczas spotkania rozstrzygnięto także konkurs „Opowiedz”, w którym organizacje biorące udział w projekcie poprzez film opowiadają o swoich działaniach.

I miejsce zajęło Stowarzyszenie „Lato” realizujące projekt Odpocznij i naucz

II miejsce – ex-aequo:

– Stowarzyszenie „Nasze Skotniki” realizujące projekt pt. Skotnicka historia,

– Stowarzyszenie Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie „Bliżej marzeń” realizujące projekt pt. Ogród Naszych Marzeń

Zwycięzcom konkursu gratulujemy i czekamy na kolejną edycję programu „Działaj Lokalnie”.

PS

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media