Obserwuj nas na

Sandomierz

Przygotowania do rozbudowy mostu w Sandomierzu

Dodano

Trwa przygotowanie zaplecza dla rozbudowy mostu przez Wisłę w Sandomierzu w ciągu DK77. Roboty przy budowie nowej konstrukcji mostowej poprzedzą przełożenia mediów i częściowa rozbiórka istniejącego obiektu.

Inwestycja realizowana jest od ub. roku w systemie Projektuj i buduj. Równolegle z planowanymi od sierpnia br. robotami rozbiórkowymi, wykonawca kontynuował będzie prace na dokumentacją dla włączenia mostu do układu komunikacyjnego miasta. W lipcu br. rozpoczęła się organizacja zaplecza budowy. Oznakowane zostały wyjazdy z placu budowy, na którym ustawiono kontenery i pierwsze maszyny. Same prace rozbiórkowe rozpoczną się od przełożeń sieci oraz frezowania nawierzchni i demontażu elementów górnej konstrukcji mostu po uzyskaniu przez wykonawcę potrzebnych uzgodnień.

Docelowo przeprawa przez Wisłę w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl komunikującej Świętokrzyskie z Podkarpaciem będzie dwujezdniowa. W takim celu w 2011 roku wybudowany został nowy most, biegnący równolegle do starego obiektu, który teraz zostanie przebudowany w ramach trwającej inwestycji. Stary most wyłączony został z ruchu ze względu na zły stan techniczny w 2013 roku, od tej pory ruch odbywa się jednym obiektem w obu kierunkach. W 2018 roku zatwierdzony został program inwestycji zakładający uzyskanie nowej decyzji środowiskowej dla rozbudowy wyłączonego z ruchu mostu i ogłoszenie przetargu realizację tego zadania.

W ramach inwestycji za ok. 69 mln zł przewidziana jest rozbiórka znacznej części starego obiektu, wzmocnienie istniejących podpór, wybudowanie na nich nowej konstrukcji zbliżonej wizualnie do tej z 2011 roku oraz włączenie mostu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta. Pięcioprzęsłowy most o długości ok. 460 m powinien być gotowy w II połowie 2024 roku.

Źródło: GDDKiA Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media