Obserwuj nas na

Sandomierz

Ważna ulica Sandomierza zostanie rozbudowana

Dodano

W Sandomierzu rozbudowana zostanie ulica Okrzei. Inwestycja ma ułatwić komunikację mieszkańcom powstającego przy niej osiedla. Oprócz tego umożliwi dostęp do działek znajdujących się po drugiej stronie tej drogi.

Jakiś czas temu przy ulicy Okrzei wybudowano nowy blok, a inwestor ma w planach 5 kolejnych. Po przebudowie drogi, wokół nowego osiedla powstanie rozwiązanie przypominające obwodnicę, wiodącą w kierunku ulicy Żeromskiego, Kościuszki, Sienkiewicza i dalej.

Wykonanie zostaną także łączniki,  które będą biegły w kierunku ulicy Kruczej. Mają one pełnić rolę rezerwowych wyjazdów w razie korków na głównych odcinkach komunikacyjnych tego obszaru.

Rozbudowa ulica Okrzei zostanie wykonana ze środków otrzymanych przez gminę w ramach Polskiego Ładu, ta kwota to 12 milinów złotych.  Z pieniędzy tych wykonany zostanie również odcinek nowej drogi, który połączy ulice: Zawichojską oraz Żwirki i Wigury z ulicą Błonie, a następnie z Przemysłową w rejonie giełdy rolnej.

Aktualnie powstają założenia funkcjonalno-użytkowe dla rozbudowy, następnym krokiem będzie przygotowanie dokumentacji i ogłoszenie przetargu. Te czynności powinny się zakończyć do maja tego roku.

Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media