Obserwuj nas na

Sandomierz

Sandomierz: wyróżnienia dla lokalnych sportowców

Avatar photo

Dodano

W czwartek, w sandomierskim ratuszu odbyło się spotkanie, podczas którego władze miasta i powiatu uhonorowały zawodników, trenerów oraz działaczy za osiągnięcia sportowe.

Wśród wyróżnionych znaleźli się reprezentanci Stowarzyszenia „Regionalni”, którzy odnieśli sukcesy podczas zawodów federacji WFF w Niemczech. Pierwsze miejsca zajęły Lena Wiater, Aleksandra Sieradzka i Marcelina Siatrak, przy czym Lena Wiater otrzymała także tytuł najlepszej zawodniczki. Drugie miejsca zdobyły Hanna Niedzielska, Maja Wadowiec, Rozalia Basak, Liliana Rączkowska i Lena Bilska, a trzecie Sandra Flisek, Alicja Kołodziej, Katarzyna Słowik oraz Ewa Michta.

Doceniono również zawodników Klubu Karate „Trójka” Sandomierz. Podczas mistrzostw Europy Kyokushin Budokai w Grecji Maria Kubica zdobyła złoty medal w Kumite. Srebrne medale wywalczyli Oliwier Maruszak (Kumite) i Michalina Major (Kata), którzy zdobyli także brązowe medale w innych konkurencjach. W składzie reprezentacji był także Szymon Smalarz.

Wyróżnienie trafiło także do Heleny Fołty z Sandomierskiego Stowarzyszenia Sportów Chwytanych, wicemistrzyni Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu. Doceniono również Kamila Mroczka z Ludowego Klubu Sportowego, który zdobył tytuł mistrza Europy w kulturystyce oraz medale podczas zawodów NPC Worldwide w Warszawie.

Spotkanie było okazją do podsumowania osiągnięć oraz docenienia wkładu lokalnego środowiska sportowego w promocję miasta.

Źródło: sandomierz.eu

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *