Obserwuj nas na

Sandomierz

Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej w 100. rocznicę urodzin poetki (zdjęcia)

Dodano

Pierwszy dzień marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Długosza w Sandomierzu upłynął pod znakiem poezji Wisławy Szymborskiej. Tego dnia miało miejsce wyjątkowe wydarzenie zorganizowane ze względu na 100. rocznicę urodzin noblistki oraz ogłoszonego Roku Wisławy Szymborskiej. Pracownicy sandomierskiej Książnicy wraz z dr Danutą Paszkowszką zainaugurowali cykl wyjątkowych spotkań poetyckich z utworami Szymborskiej. Z poezją noblistki w sandomierskiej bibliotece będzie można spotkać się co kwartał.

Podczas pierwszego, inaugurującego spotkania Grupa Etudia, pracownicy biblioteki, uczestnicy warsztatów poetyckich i pracownicy urzędu pod czujnym okiem dr Danuty Paszkowskiej przygotowali specjalny program składający się z jej najważniejszych i najpiękniejszych utworów. Recytacji wierszy noblistki towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Rafała Panka. Uczestników spotkania powitał Wojciech Dumin Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Biografię poetyki na wstępie spotkania przywołała inicjatorka wydarzenia dr Danuta Paszkowska.

Uczestnicy zgromadzeni licznie w bibliotece z wielką uwagą wysłuchali zaprezentowanego przez recytatorów programu poetyckiego. Wśród publiczności uczestniczącej w inicjatywie byli przedstawiciele urzędu: Aneta Przyłucka Sekretarz Miasta i Agata Król Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i zdrowia oraz przedstawicielka Rady Miasta Sandomierza Renata Kraska. Nie zabrakło przedstawiciele instytucji kultury i działaczy związanych z kulturą i literaturą w naszym mieście.

Źródło: UM Sandomierz

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media