Obserwuj nas na

Sandomierz

Uruchomiony Oddział Prewencji Policji w Sandomierzu

Dodano

Od września tego roku mieszkańcy Sandomierza mogą liczyć na większą obecność policjantów, ponieważ funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zostaną na stałe stacjonowani w tym mieście. Dziś insp. Jarosław Kosik, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz insp. Ryszard Komański, Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu, mieli okazję spotkać się z policjantami, którzy zostaną przydzieleni do służby, m.in. w samym Sandomierzu oraz w jego okolicach.

Sandomierz, to najdalej od Kielc wysunięte miasto powiatowe w województwie świętokrzyskim. Co roku odwiedza go bardzo dużo turystów. Warto zaznaczyć, że znajduje się na trasie pomiędzy województwem podkarpackim i świętokrzyskim, gdzie podróżuje bardzo duża liczba osób.

Prawidłowe zapewnienie bezpieczeństwa w tym rejonie naszego województwa do tej pory wymagało częstego wsparcia policjantów z Kielc i przebycia blisko 100 km w jedną stronę. Od września będą oni na miejscu.

Choć teraz jest ich piętnastu, docelowo w Sandomierzu i okolicach służbę będzie pełniło dwa plutony, czyli łącznie 44 policjantów. Do ich głównych zadań będzie należało ochrona porządku publicznego związane między innymi z zabezpieczeniem imprez masowych, zgromadzeń ale także częstych przejazdach kibiców. Policjanci dodatkowo będą pełnić służbę patrolową w powiatach ościennych w dyspozycji tamtejszych kierowników jednostek.

Na potrzeby policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Sandomierza przystosowano dwupiętrowy budynek wolnostojący, w którym znajdują się szatnie, sanitariaty, pomieszczenia socjalne i pokoje służbowe dla dowódców plutonu. Przed budynkiem są także miejsca parkingowe dla ich radiowozów.

To ważne wydarzenie oznacza, że lokalna społeczność będzie miała większą pewność, że ich potrzeby dotyczące bezpieczeństwa zostaną skutecznie zaspokojone. Obecność dodatkowej liczby policjantów ma na celu zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom oraz turystom, zwłaszcza w mieście królewskim, które jest miejscem wielu historycznych atrakcji i ważnym punktem na mapie regionu.

Jeżeli jesteś z Sandomierza lub mieszkasz w okolicy i jesteś zainteresowany lub zainteresowana podjęciem służby w Policji, to możesz złożyć odpowiednie dokumenty w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach znajdującej się przy ul. Seminaryjskiej 12. Przyjmowanie dokumentów odbywa się od poniedziałku do środy w godzinach od 9:00 do 13:00 w pokoju nr 15.

KT / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media