Obserwuj nas na

Sandomierz

W Sandomierzu powstał Zakład Aktywności Zawodowej

Dodano

Z udziałem wicemarszałek Renaty Janik w Sandomierzu uroczyście otwarto szósty w województwie świętokrzyskim Zakład Aktywności Zawodowej. Organizatorem placówki jest Caritas Diecezji Sandomierskiej.

ZAZ w Sandomierzu zapewni pracę i terapię 19 osobom z niepełnosprawnościami, którzy będą mieli możliwość rozwijania tu swoich umiejętności zawodowych w dwóch działach o profilu wytwórczo-usługowym: gastronomicznym oraz gospodarczym. W codziennej aktywności wesprze ich wyspecjalizowana, 8-osobowa kadra instruktorska, która zapewni podopiecznym ZAZ-u doraźną oraz specjalistyczną opiekę medyczną i rehabilitacyjną. Caritas planuje wkrótce zwiększyć zatrudnienie o kolejne 11 osób z niepełnosprawnościami oraz 2 osoby personelu.

Jak zaznacza wicemarszałek Renata Janik – Niezwykle cieszę się, że w województwie świętokrzyskim powstał kolejny Zakład Aktywności Zawodowej, dzięki któremu grupa osób z niepełnosprawnościami stanie przed szansą na aktywne życie społeczne, zawodowe oraz rozwój osobisty. I jak dodaje – dzięki funkcjonowaniu Zakładu osoby zagrożone wykluczeniem społecznym zostaną przygotowane do pracy na otwartym rynku, będą również mogli nabyć umiejętności samodyscypliny i samodzielności zawodowej, która przyniesie efekty w późniejszych etapach ich życia.

Sandomierski Zakład Aktywności Zawodowej powstał dzięki zaangażowaniu środków pochodzących z Państwowego Funduszu Osób Niepełnoprawnych, Samorządu Województwa Świętokrzyskiego oraz wkładu własnego Organizatora.

W uroczystym otwarciu Zakładu wzięli udział: Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Elżbieta Korus oraz kierownik Oddziału Profilaktyki, Rehabilitacji i Współpracy NGO w Urzędzie Marszałkowskim Damian Gad.

Urząd Marszałkowski

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media