Obserwuj nas na

Sandomierz

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

Dodano

Zapowiada się inna niż wszystkie majówka w Sandomierzu. W dniach 1-3 maja odbędzie się tam wielka zbiórka uliczna na rzecz chorego na rdzeniowy zanik mięśni Bartusia Przychodzkiego, który musi zebrać ponad 9 milionów złotych na najdroższy lek świata – nowoczesną terapię genową powstrzymującą niszczycielski pochód jego choroby. To największa od lat charytatywna zbiórka pieniędzy w regionie świętokrzyskim. Dotychczas zebrano ponad 1,6 miliona złotych, a w zbiórkę pieniędzy zaangażowało się już kilkadziesiąt tysięcy osób. To jednak za mało – potrzeba milionów ludzkich serc, które zwrócą uwagę na Bartusia i ofiarują mu swoją pomoc.

Według internetowych rankingów Sandomierz będzie jednym z miast, które planują licznie odwiedzić Polacy w najbliższy długi weekend majowy. Fakt ten postanowili wykorzystać rodzice Bartusia, którzy wraz z grupą wolontariuszy i wsparciem miasta zdecydowali się wyjść na ulice i zbierać pieniądze dla swojego ciężko chorego syna Bartusia. Chłopiec cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. To choroba, która stopniowo odbiera sprawność, może doprowadzić do trwałej niepełnosprawności, zaburzeń oddychania, a bez podjęcia rehabilitacji i leczenia również do śmierci. Szansą dla chłopca jest nowoczesna terapia genowa, której koszt jest kosmiczny – wynosi ponad 9 milionów złotych. Trwa wyścig z czasem, ponieważ Bartuś musi przyjąć terapię najpóźniej przed przekroczeniem wagi 13,5 kg.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy rodzice Bartusia muszą poruszyć niebo i ziemię, żeby dać mu tę szansę, z której w Polsce dzięki publicznym zbiórkom skorzystało już kilkanaścioro dzieci. Niestety w ostatnim czasie tempo zbiórki zwolniło, co oddala Bartusia od upragnionego celu. Zbiórce nie sprzyja także pandemia, które uniemożliwia przeprowadzenie dużych eventów, dzięki którym mogliby zasilić skarbonkę na leczenie syna.

Rodzice chłopca i wspierający ich wolontariusze mają nadzieję, że organizowana w długi weekend majowy sandomierska zbiórka uliczna pozwoli dotrzeć z informacją o Bartusiu do kilku tysięcy osób, które z dużym prawdopodobieństwem odwiedzą ich rodzinne miasto na majówkę. Czekać na nich będzie kilkudziesięciu wolontariuszy spacerujących po najbardziej popularnych trasach w mieście, namioty informacyjne akcji #9milionówserc dla Bartusia oraz specjalna, mobilna pocztówka na czterech kołach, na której będzie można przesłać Bartusiowi pozdrowienia. Atrakcją zbiórki będzie również niewątpliwie symboliczny gest wypuszczenia w niebo kilkuset balonów w kształcie serduszek dla Bartusia. Wydarzenie wspierają sandomierskie władze – Burmistrza Miasta Sandomierz – Marcin Marzec oraz Starosta Powiatowy – Marcin Piwnik, lokalni restauratorzy, osoby prywatne oraz lokalne koła gospodyń wiejskich.

Zbiórka uliczna jest elementem kampanii informacyjnej realizowanej pod hasłem #9milionówserc dla Bartusia. Rodzice mają nadzieję, że dzięki niej historia Bartusia poruszy mieszkańców polskich miast i miasteczek i zachęcają do wzięcia w niej udziału: „Bartuś potrzebuje ponad 9 milionów złotych na leczenie. My potrzebujemy milionów serc, które rozpalą się nadzieją i miłością, i zabrzmią tak głośno, aż cały świat usłyszy, że nasz Bartuś wierzy w ludzi i liczy na ich pomoc. Prosimy – dołączcie do #9milionówserc, które niosą pomoc Bartusiowi.”

Oprócz lokalnych samorządowców do grona #9milionówserc, które niosą pomoc Bartusiowi dołączyli dotychczas także znani sandomierscy sportowcy – Karol Bielecki i Karolina Kołeczek, podarowując na licytacje dla Bartusia fanty ze swoimi autografami, a także m.in. Radosław Majdan, Majka Jerzowska, Małgorzata Ohme, zespół Pectus, Popek i Jakub Rzeźniczak. Zbiórkę wspierają liczne lokalne organizacje, szkoły i przedszkola, które z własnej inicjatywy organizują różne kiermasze, zbiórki zakrętek i internetowe wyzwania, dzięki którym rośnie kwota na koncie zbiórki.

Zbiórka pieniędzy na leczenie Bartusia prowadzona jest pod skrzydłami Fundacji Siepomaga i Fundacji „Serca dla Maluszka”. Wpłat można dokonywać bezpośrednio poprzez Internet na stronach www.siepomaga.pl/bartus-sma oraz www.siepomaga.pl/9milionowserc . O aktualnościach dot. działań wspierających zbiórkę można poczytać na Bartusiowym blogu na portalu Facebook – Bartuś Przychodzki kontra SMA, a także na grupie Kibiców Bartka, gdzie prowadzone są licytacje charytatywne: Facebook – Bartuś – Pogromca SMA – Licytacje.

Można także pomóc Bartusiowi wysyłając SMS:

NUMER 72365

TREŚĆ 0116442

Koszt sms 2,46 zł brutto (z VAT)

Wpłaty poprzez przelewy bankowe:
Fundacja “Serca dla Maluszka”
ul. Kowalska 89 m.1 43-300 Bielsko-Biała
Bank Millennium S.A. 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

W tytule przelewu prosimy wpisać: 1792 Bartłomiej Przychodzki

Więcej informacji zainteresowanym tematem dziennikarzom udzieli:

Anna Papaj, Koordynator Główny

tel. 667332974

e-mail: annapapaj111@gmail.com

PS

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media