Obserwuj nas na

Sandomierz

„Wisła w Sandomierzu – 10 lat po powodzi” (zdjęcia)

Dodano

Wernisaż wystawy upamiętniającej powódź, która nawiedziła Sandomierz w maju oraz czerwcu 2010 roku, odbył się na dolnym dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu, 22 czerwca 2020 roku. Wystawa zorganizowana została przy wsparciu Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz PGW – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Wystawa przedstawia „wielką wodę” na archiwalnych zdjęciach, która nawiedziła i spustoszyła miasto w maju i czerwcu 2010 r. oraz działania inwestycyjne realizowane przez Wody Polskie, pt. „Ochrona przeciwpowodziowa Sandomierza” poprawiające bezpieczeństwo powodziowe na tym obszarze. Zdjęcia pokazują m.in. heroiczną “walkę” o utrzymanie huty szkła, czy też szkody wyrządzone przez wielką wodę. Niezwykle ciekawym zdjęciem wykonanym przez japońskiego astronautę jest obraz rozlewiska obejmujący swoim zasięgiem ok. 100 kilometrów kwadratowych między Wisłą, a Łęgiem.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, Wojciech Czerwiec przewodniczący Rady Miasta Sandomierza wraz z Andrzejem Bolewskim radnym miejskim, Marcin Piwnik starosta sandomierski, Dominik Płaza dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz przedstawiciele PGW – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie i Sandomierzu. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy. Wstęp wolny!

UMS

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.