Obserwuj nas na

Zawichost

“Zawichost 2021” (zdjęcia)

Dodano

Zamaskowani mężczyźni wtargnęli na teren Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście. Z budynku wydobywa się dym. Gdy po chwili na miejsce dojechali policjanci padły strzały… Jeden z uciekających napastników zostaje zatrzymany przy użyciu psa, za pozostałymi trwają działania pościgowe. Chwilę później w rejonie Wisły dwie osoby wpadają do rzeki – jedna z nich znika pod lustrem wody. Następnie mundurowi otrzymują zgłoszenie o wypadku ściganego pojazdu z innymi uczestnikami ruchu. Na szczęście nie jest to scenariusz napisany przez życie, a jedynie ćwiczeń, które odbyły się wczoraj w Zawichoście.

Celem przeprowadzonego przedsięwzięcia było przede wszystkim usprawnienie współdziałania wszystkich służb na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej. W wydarzenie zaangażowani byli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, Państwowej Straży Pożarnej, OPS, służb medycznych i PCK. Obecni na ćwiczeniach byli także przedstawiciele struktur zarządzania kryzysowego szczebla wojewódzkiego i samorządowego.

Scenariusz przedsięwzięcia nie był łatwy, wszystko rozgrywało się niezwykle szybko i sprawnie. Każdy z prezentowanych epizodów wymagał dużego zaangażowania, skuteczności i operatywności ćwiczących. Wszystko po to, aby sprawdzić w praktyce różnego rodzaju scenariusze działań oraz wypracować najlepsze w tym zakresie rozwiązania.

Przebieg ćwiczeń podsumował Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu st. kpt. mgr inż. Piotr Krytusa. Podziękował za zaangażowanie wszystkich uczestników i podkreślił, że tego typu ćwiczenia są bardzo ważne i dzięki nim można weryfikować przygotowane i wdrożone procedury reagowania w sytuacjach kryzysowych.

W przedsięwzięciu uczestniczyli m.in. bryg. Marcin Nyga Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach ,Wicestarosta Powiatu Sandomierskiego Pan Paweł Niedźwiedź, Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu insp. Ryszard Komański oraz Zastępca Burmistrza w Zawichoście Pani Katarzyna Zioło.

PK / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media