Obserwuj nas na

Łączna

O 7,8 cm za dużo… Przejazd zbyt wysokim pojazdem bez zezwolenia

Dodano

W dniu 17 lipca 2020 r. na drodze ekspresowej nr S7 w miejscowości Występa zatrzymano do kontroli pojazd marki DAF z naczepą, którym serbskie przedsiębiorstwo wykonywało międzynarodowy transport drogowy rzeczy, przewożąc ładunek mebli z Polski do Czarnogóry.

Podczas kontroli zmierzono jego wymiary zewnętrzne, tj. wysokość, szerokość i długość oraz zważono na stanowisku do pomiaru mas i nacisków osi. W wyniku przeprowadzonych pomiarów stwierdzono, że wysokość pojazdu po odjęciu błędu wynikającego z niedokładności pomiaru i tolerancji przyrządu wynosiła 4,078 m. Zespół pojazdów był nienormatywny, ponieważ przekraczał dopuszczalną wysokość o 0,078 metra (7,8 cm, sic! – przyp. red.).

Zgodnie z przepisami wysokość pojazdu z ładunkiem nie może przekraczać 4,00 m. Przewoźnik powinien uzyskać na przejazd zezwolenie kategorii III, jednak kierowca nie okazał oraz nie posiadał w pojeździe takiego zezwolenia. Wobec podmiotu wykonującego przewóz drogowy w związku ze stwierdzonym naruszeniem wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 5000,00 zł.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media