Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

25 tysięcy złotych przekazała fałszywemu policjantowi

Dodano

Oszuści nie przestają wykorzystywać łatwowierności seniorów. Mimo wielu apeli i licznych ostrzeżeń osoby starsze dają się oszukiwać i tracą swe oszczędności. Wczoraj 76-letnia skarżyszczanka przekazała przestępcom 25 000 złotych.

W czwartek około południa skarżyscy policjanci odebrali blisko 20 zgłoszeń o usiłowaniach oszustw metodami „na policjanta” i „ na prokuratora”. Za każdym razem przestępcy dzwonili na numery telefonów stacjonarnych typując osoby starsze. Usiłowali wmówić swym rozmówcom, że są policjantami lub prokuratorami, a ich bankowe oszczędności są zagrożone. Aby uchronić pieniądze przed złodziejami, należy je wypłacić i przekazać do policyjnego depozytu. Większość seniorów nie dała się zmanipulować. Niestety 76-letnia mieszkanka Skarżyska dała wiarę oszustom i przekazała fałszywemu policjantowi 25 000 złotych.

Pamiętajmy!!! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku, bądźmy pewni, że to oszuści. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Warto również rozważyć zmianę numeru telefonu. Oszuści typują swe ofiary na podstawie starych książek telefonicznych, gdzie figurują nazwiska, adresy i abonenckie numery telefonów. Przy zmianie numeru możemy być pewni, że przestępcy nie będą mieli łatwego dostępu do naszych danych. Są one bowiem prawnie chronione i operatorzy sieci telefonicznych nie mogą ich udostępniać.

JG / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media