Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

500 testów na COVID-19 podarował skarżyskiemu starostwu urząd marszałkowski

Dodano

W piątek, 16 października przedstawiciele władz województwa świętokrzyskiego sekretarz Mariusz Bodo i zastępca dyrektora Departamentu Organizacyjnego i Kadr Krzysztof Randla przekazali na ręce starosty skarżyskiego Artura Berusa i sekretarz Małgorzaty Nosowicz 500 testów na COVID-19.

Jak zaznaczył sekretarz województwa Mariusz Bodo, testy zostały przekazane w celu rozdysponowania ich do jednostek podległych powiatowi, w których są źródła zachorowań, po to aby można było wykonać badania tu na miejscu, bez konieczności wyjazdu do Kielc. Po pobraniu materiału do badania wymazy trafią bezpośrednio do laboratorium Regionalnego Centrum Naukowo -Technologicznego w Podzamczu. – Mam nadzieję, że laboratorium po zbadaniu próbek przekaże wyniki negatywne – mówił z nadzieją sekretarz województwa.

– Dziękuję Zarządowi Województwa, Panu Marszałkowi za wsparcie. Dzisiaj mamy przykład kolejnej dobrej współpracy, która w mojej ocenie układa się bardzo dobrze. To mnie cieszy, że w tych trudnych czasach integrujemy się, a wszystko po to, aby działać z korzyścią dla mieszkańców naszego powiatu – powiedział starosta skarżyski, Artur Berus.

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.