Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Agata Wojtyszek otworzyła biuro poselskie w Skarżysku (zdjęcia)

Dodano

W piątek 24 maja Agata Wojtyszek, Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, uroczyście otworzyła biuro poselskie w Skarżysku-Kamiennej. „To odpowiedź na liczne sygnały od mieszkańców” – mówiła. Biuro mieści się przy ulicy Kościuszki 38. Dotychczas biuro mieściło się jedynie w Starachowicach i Ostrowcu Świętokrzyskim.

– W ubiegłej kadencji moje biuro mieściło się tylko w Starachowicach. Ale miałam bardzo dużo sygnałów ze Skarżyska, żeby takie biuro otworzyć również w Skarżysku, że jest potrzeba rozmów, spotkań z państwem. Dzięki uprzejmości pana Leszka Stecia i pana Jana Wąsowskiego to biuro dzisiaj otwieramy właśnie na ulicy Kościuszki 38. Ale samo biuro by nie mogło by istnieć, gdyby nie ludzie, którzy zechcieli w tym biurze funkcjonować. I tutaj myślę głównie o Marcinie Piętaku, radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, ale i pozostałych radnych Prawa i Sprawiedliwości. Mamy tutaj dzisiaj pana Brzezińskiego Piotra, który mam nadzieję, również zechce przychodzić tutaj do tego biura i spotykać się z państwem – mówiła Agata Wotyszek.

Na zaproszenie parlamentarzystki przybyło wielu gości.

– Bardzo się cieszę, że na to dzisiejsze spotkanie przyjęli zaproszenie pan Arkadiusz Bogucki, prezydent Skarżyska. Jest z nami również wójt Skarżyska Kościelnego Jacek Bryzik. Z panem Jackiem mam możliwość współpracować już kolejną kadencję. Nasze drogi rozpoczęły się wtedy, kiedy byłam jeszcze wojewodą świętokrzyskim, później całą kadencję posła. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocowała różnymi dobrymi rozwiązaniami dla mieszkańców Skarżyska. Bardzo dziękuję, że jesteście państwo ze mną – podkreślała Agata Wojtyszek.

Zaproszeni goście również zabrali głos, dziękując i podkreślając wolę współpracy ponad podziałami.

– Szanowni Państwo, tak naprawdę moja obecność jest związana z faktem, że przez całą swoją prezydenturę będę starał się łączyć wszystkie środowiska. Również mocne środowisko Prawa i Sprawiedliwości, które w Skarżysku występuje, jest to tak naprawdę duża część mieszkańców. Ostatnie wybory samorządowe pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość mogło liczyć na ponad 5 tysięcy głosów. Później, nie ukrywam, że również wsparcie tego środowiska pozwoliło mi zostać prezydentem Skarżyska. Ja mam nadzieję, że taka nasza współpraca ponad podziałami partyjnymi dla samorządu bardzo istotnymi będzie bardzo owocna. Chciałem serdecznie podziękować jeszcze raz pani poseł. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie korzystna przede wszystkim dla miasta Skarżyska i dla jego mieszkańców – mówił Arkadiusz Bogucki, prezydent Skarżyska-Kamiennej.

– Każdy wie, że wójt Jacek Bryzik z gminy Skarżysko Kościelne współpracował przez poprzednią kadencję bardzo ściśle z panią poseł Agatą Wojtyszek. Ta współpraca nie tylko moja z panią poseł, ale wszystkich samorządowców, prezydentów, burmistrzów zaowocowała wielkimi inwestycjami. Moja gmina bardzo skorzystała na tej znajomości. Zostaliśmy liderami inwestycji w powiecie skarżyskim jako gmina wiejska. Jesteśmy gminą, która przez cztery ostatnie lata nie zaciągnęła ani złotówki kredytu. Także bardzo dobrze stoimy finansowo jako gmina w powiecie skarżyskim jako gmina wiejska. To wszystko, mogę powiedzieć, zasługa pani poseł. To jest osoba bardzo ciepła, otwarta. Zachęcam do odwiedzania tutaj w mieście Skarżysko-Kamienna biura poselskiego pani poseł – podkreślał Jacek Bryzik, wójt gminy Skarżysko Kościelne.

Biuro poselskie będzie jednocześnie biurem radnego sejmiku województwa świętokrzyskiego, Marcina Piętaka.

-Oprócz mojej obecności w biurze, stałą obecność w biurze zapowiada radny sejmiku województwa, pan Marcin Piętak. Ja się bardzo cieszę, że ta nasza współpraca się zacieśniła. Ja Marcina znam od czasu, kiedy został doradcą wojewody, jego aktywność i zaangażowanie w sprawy powiatu skarżyskiego, a później w poprzedniej kadencji, jak pracował w Regionalnej Organizacji Turystycznej na rzecz tejże organizacji dla całego województwa, była ogromna i z wieloma sukcesami. Dlatego też cieszę się, że Państwo takiego radnego macie i że chce w tym biurze pełnić dyżury – mówiła Agata Wojtyszek.

Biuro na razie czynne będzie przez 3 dni w tygodniu. W zależności od zainteresowania, godziny pracy i przyjmowania interesantów będą ulegać wydłużeniu.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media