Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

„Aqua Aerobic dla zdrowia i urody”

Dodano

Kilkadziesiąt osób w ostatnich tygodniach uczestniczyło w zajęciach w ramach projektu „Aqua Aerobic dla zdrowia i urody” realizowanego przez Stowarzyszenie „Włącz się” przy wsparciu Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i Powiatu Skarżyskiego.

Aqua aerobic to dyscyplina sportu dostępna praktycznie dla każdego, bez względu na kondycję czy wiek, bezpieczna i doskonale działająca na samopoczucie. Ćwiczenia wykonywane w wodzie przyczyniają się m.in. do wzmocnienia mięśni, odciążenia kręgosłupa, poprawy funkcjonowania układu krążenia oraz wysmuklenia sylwetki. Polecane są dla osób, które chcą odzyskać sprawność po zabiegach czy operacjach oraz kontuzjach.

Zajęcia w ramach projektu „Aqua Aerobic dla zdrowia i urody” zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie „Włącz się” dla osób 55+ (mieszkańców powiatu skarżyskiego) na krytej pływalni Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej.

Celem projektu jest promocja zdrowego i aktywnego starzenia się wśród wskazanej grupy wiekowej.

Łącznie 45 osób ćwiczyło dwa razy w tygodniu pod okiem instruktorki Iwony Zarychty, w dwóch grupach (ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią).

Jedne z zajęć odwiedziła wicestarosta powiatu skarżyskiego Anna Leżańska, która podczas rozmów z uczestnikami zapewniała dalsze wspieranie inicjatyw podejmowanych na rzecz mieszkańców, m.in. przez organizacje pozarządowe.

W ramach projektu zostały zorganizowane zajęcia na krytej pływalni w Skarżysku-Kamiennej. Ze względu ograniczenia spowodowane pandemią odbywały się one w dwóch grupach.

Projekt  dofinansowany jest ze środków własnych budżetu Województwa Świętokrzyskiego oraz współfinansowany przez Powiat Skarżyski w ramach realizacji zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w trybie pozakonkursowym w 2021 roku z zakresu ochrony i promocji zdrowia,  skierowany do mieszkańców powiatu skarżyskiego, którzy ukończyli 55 lat.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media