Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Coroczna pielgrzymka Pracowników Zakładów Zbrojeniowych i Lotniczych

Dodano

W sobotę (25 września) odbyła się coroczna, już 26., pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej zakładów metalowych z całej Polski.

Msza święta w skarżyskim sanktuarium została odprawiona pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka. Biskup podkreślał słuszność rozwoju zbrojeniówki z punktu widzenia moralności.  

-Samo narzędzie nie jest ani dobre ani złe, ważne, w jaki sposób go użyjemy. To tak jak z nożem – może służyć do zadania śmierci, ale znacznie częściej służy do krajania chleba.

Nie zapomniano o dwóch wypadkach, do których doszło w ostatnich miesiącach w Mesko w Skarżysku-Kamiennej.

– W najbliższym czasie ponad 20 mln zł będzie przeznaczone na wdrożenie koniecznych procedur poprawiających bezpieczeństwo. Za dwa lata, bo tyle trwa proces zmian, będziemy mogli mówić o znacznej zmianie w zakresie bezpieczeństwa pracy – mówił przewodniczący NSZZ Solidarność Stanisław Głowacki.

Pielgrzymka przyciągnęła do sanktuarium nie tylko przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego, ale i parlamentarzystów. Obecni byli m.in. Piotr Wawrzyk, Krzysztof Lipiec, Agata Wojtyszek, Jarosław Rusiecki, a także marszałek Andrzej Bętkowski.

Źr. wł. / Radio Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media