Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Dwa rozboje, dwa areszty

Dodano

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 39-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w suchedniowskim saloniku prasowym. Natomiast dwa miesiące za kratkami przebywał będzie 18-letni skarżyszczanin podejrzany o rozbój na 60-latku. Docelowo obu grozi wieloletnia kara więzienia.

Trzy dni temu skarżyscy policjanci zostali zawiadomieni przez właściciela jednego ze sklepów z prasą w Suchedniowie o usiłowaniu rozboju na jego szkodę. Według relacji zgłaszającego we wtorkowe popołudnie do saloniku wszedł zamaskowany człowiek. W ręku trzymał nóż. Grożąc niebezpiecznym przedmiotem zażądał wydania pieniędzy. 60-latek nie wydał gotówki i podczas szamotaniny wyrwał nóż napastnikowi. Wtedy niedoszły złodziej uciekł. W czwartek kryminalni z suchedniowskiego komisariatu zatrzymali 39-letniego skarżyszczanina, podejrzewanego o usiłowanie rozboju. W piątek niekarany dotychczas mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut, a następnie stanął przed sądem. Ten zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Kryminalni ze skarżyskiej jednostki prowadzili także czynności do rozboju, który miał miejsce w poniedziałkowy wieczór na terenie miasta. Wówczas nieznani dwaj sprawcy zaatakowali 60-letniego mężczyznę. Przewrócili go na ziemię i zabrali telefon. Trop zaprowadził policjantów do znanego już miejscowego 18-latka. W czwartek został on zatrzymany. Miał przy sobie ponad 4 gramy suszu wstępnie zakwalifikowanego jako marihuana oraz blisko gram proszku, prawdopodobnie amfetaminy. Dodatkowo śledczy podejrzewają, że nastolatek jest sprawcą kradzieży wkrętarek wartych przeszło 600 złotych z lokalnego marketu budowlanego. W piątkowe popołudnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie ogłoszono mu zarzut rozboju. Następnie tłumaczył się przed sądem. Skarżyski sąd zastosował wobec młodego rozbójnika dwumiesięczny, tymczasowy areszt. Teraz funkcjonariusze zajmą się ustaleniem drugiego ze sprawców.

Obu podejrzanym mieszkańcom Skarżyska grozi surowa kara – nawet 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo młodszy z nich odpowie zapewne za posiadanie zakazanych substancji i kradzież narzędzi.

JG / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media