Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Łupili bezdotykowe myjnie

Dodano

Po sześć zarzutów kradzieży z włamaniami do bezdotykowych myjni samochodowych usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani przez suchedniowskich i skarżyskich policjantów. 35-letni mieszkaniec gminy Łączna i jego 38-letni wspólnik z gminy Bodzentyn „działali” na terenie powiatu skarżyskiego oraz kieleckiego i ostrowieckiego.

Od początku października suchedniowscy i skarżyscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o włamaniach do automatów na bezdotykowych myjniach samochodowych. W każdym przypadku zamaskowani sprawcy rozwiercali zamki i kradli z metalowych kaset pieniądze wrzucane przez klientów myjni. Kryminalni zajmujący się sprawą wytypowali auto, którym mogli poruszać się włamywacze. W nocy z soboty na niedzielę suchedniowscy funkcjonariusze napotkali typowaną skodę i postanowili skontrolować kierującego. Ten na widok radiowozu wjechał w ciemną ulicę, pozostawił auto i oddalił się. Mundurowi zobaczyli, że w pojeździe znajdują się przedmioty mogące służyć do popełnienia opisanych przestępstw. Były w nim m.in. kominiarki i wiertła. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a stróże prawa rozpoczęli poszukiwania jego użytkownika. Ustalili, że może nim być wielokrotnie karany, 35-letni mieszkaniec gminy Łączna. W poniedziałek trafił on w ręce policjantów. W miejscu zamieszkania mężczyzny kryminalni ujawnili ubrania, w których mógł dokonywać włamań do myjni samochodowych oraz woreczek z bilonem, zrabowanym najpewniej z tych miejsc. Na posesji zamieszkałej przez 35-latka policjanci znaleźli jeszcze dwa pokaźne krzaki konopi, które trafią do laboratoryjnych badań. Również w poniedziałek skarżyscy stróże prawa zatrzymali notowanego wcześniej 38-letniego mieszkańca gminy Bodzentyn, podejrzewanego o współudział we włamaniach. Szybko okazało, że rabusie działali także na terenie powiatu kieleckiego i ostrowieckiego. Dodatkowo śledczy ustalili, że obaj mają związek z kradzieżą kosiarki wartej 6000 złotych z terenu Skarżyska-Kamiennej.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty sześciokrotnej kradzieży z włamaniem do myjni. Dodatkowo 35-latek odpowie za kradzież kosiarki, a jego kompan za pomoc w zbyciu trefnego towaru. Swoim działaniem spowodowali straty sięgające łącznie 20 000 złotych.

W środowe popołudnie zostali doprowadzeni do prokuratury i objęci policyjnym dozorem. Docelowo grozić im może nawet dziesięcioletni pobyt za kratkami.

JG / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media