Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Oliwia Fornal złotą medalistką Mistrzostw Polski Federacji Shinkyokushin w Karate Kyokushin Starachowice 2020

Dodano

26 września 2020 w sobotę w hali Miejskiej w Starachowicach miał odbyć się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów. Jednak ze względu na panującą pandemię Koronawirusa Mistrzostwa Europy zostały odwołane, a zatem turniej kwalifikacyjny nie miałby racji bytu. Podjęto więc decyzję o organizacji Polish Open Karate Kyokushin tj. Mistrzostw Polski Federacji Shinkyokushinkai. Organizacji tego turnieju podjął się klub ze Starachowic pod wodzą braci Mariusza i Sebastiana Kozieł.

Turniej ten mimo panującej pandemii zgromadził dość liczną ekipę zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy startowali w dwóch konkurencjach, konkurencji kata i konkurencji kumite.

W turnieju tym wzięli udział także zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team w ilości dwóch osób tj. Krystian Żmijewski w kategorii kadet do 75 kg w kumite i Oliwia Fornal junior w kategorii 65 kg w kumite.

Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team mimo iż trenowali krótko ze względu na ograniczenia związane z pandemią to jednak pokazali się z bardzo dobrej strony. 
Oliwia Fornal nie zawiodła zdobywając złoty medal i Mistrzostwo Polski w kategorii junior do 65 kg. To jedna z najlepszych zawodniczek klubu, dwukrotna medalistka mistrzostw Europy, i wielu turniejów międzynarodowych. Finałowa walkę stoczyła w zawodniczką z klubu Chikara Aleksandrą Wysocką z Kielc wygrywając tą walkę przed czasem.

Drugim zawodnikiem Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” był kadet Krystian Żmijewski startujący w kategorii do 75 kg, debiutant, który stawił opór wielu doświadczonym zawodnikom. Nie miał szczęścia już od samego początku ponieważ musiał stoczyć przed walkę, a potem w ćwierćfinale trafił na bardziej doświadczonego i utytułowanego zawodnika z Tarnów Opolski Zdzieszowice Goglin Jakuba Mytycha, któremu uległ stosunkiem głosów trzy do dwóch i ostatecznie musiał się zadowolić piątym miejsce tuż za podium.

To pierwszy udział Skarżyskiego Klubu Sportów Walki po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią Koronawirusa i odniesiony nie lada sukces. Następnym wyjazdem zawodników Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” będzie wyjazd na Mistrzostwa Wielkopolski do Turku 03 października 2020, by następnie toczyć pojedynki już na swoim terenie, bowiem Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” jest organizatorem kolejnego już VI Międzynarodowego Turnieju Karate Shinkyokushinkai Skarżysko-Kamienna CUP 2020, który odbędzie się 17 października w hali sportowej MCSiR ul. Sienkiewicza 34 w Skarżysku-Kamiennej od godziny 10.00

Wszystkich miłośników mocnych wrażeń, chcących trenować w najlepszym klubie sportów walki, serdecznie zapraszamy. Zapisy trwają cały rok. Trenują u nas całe rodziny. Każdego otaczamy przyjaźnią miłą i ciepłą atmosferą, a przede wszystkim profesjonalizmem. Zajęcia prowadzą najlepsi z najlepszych mistrzowie Polski, medaliści turniejów krajowych jak i międzynarodowych: senpai Bartłomiej Pająk, senpai Jacek Pastuszko, sensei Zdzisław Wojcieszek oraz sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski. Jesteśmy jedynym skarżyskim klubem karate. Wykonujemy wielką robotę na rzecz naszego miasta promując go gdzie się da. Mimo iż borykamy się z problemami lokalowymi to i tak dajemy radę.

W Skarżyskim Klubie Sportów Walki „Kyokushin-Karate” można uprawiać takie dyscypliny jak : Boks, K-1, Karate-Kyokushin oraz TAE-BO, czyli zajęć tanecznych z używaniem elementów boksu, kickboxingu, karate i yogi.
Zapraszamy do Zespołu Szkół Technicznych al. Tysiąclecia 22 w Skarżysku-Kamiennej codziennie od godziny 17.00 oraz do sekcji w Niekłaniu Wielkim, Skarżysku Kościelnym oraz w Wąchocku. Zapisy pod numerem telefonu: 601206812.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.