Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Powróci zakaz motorówek na skarżyskim zalewie? WSA uchylił decyzję wojewody

Dodano

Powraca sprawa zakazu pływania motorówek na rejowskim zalewie. Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach uchylone zostało rozstrzygnięcie wojewody stwierdzające nieważność uchwały wprowadzającej zakaz.

Uchwałę o zakazie pływania jednostkami z napędem spalinowym rada powiatu skarżyskiego podjęła w kwietniu bieżącego roku. Wprowadzone ograniczenia uzasadniono nie tylko opinią mieszkańców pozyskaną w czasie konsultacji społecznych, ale również badaniami poziomów hałasu. Zakaz wszedł w życie z dniem 21 maja.

1 czerwca 2020 roku Wojewoda Świętokrzyski ogłosił rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność uchwały – służby wojewody wykazały, że normy akustyczne nie zostały przekroczone. Powiat skarżyski zdecydował się odwołać od decyzji wojewody.

Dziś w Centralnej Bazie Orzeczeń Sądów Administracyjnych został opublikowany wyrok WSA w Kielcach syg. II SA/Ke 731/20 w sprawie skargi Powiatu Skarżyskiego na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Świętokrzyskiego. Sąd uchylił zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody.

– Decyzja o odwołaniu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach była słuszna. Praca, która została wykonana przy tworzeniu tej uchwały, spotkania, konsultacje społeczne, przeprowadzone badania akustyczne i podjęcie uchwały przez Radę Powiatu nie poszły na marne – komentuje wyrok członek zarządu powiatu skarżyskiego, Adam Ciok. – Cieszę się, że WSA przychylił się do naszych argumentów i uchylił zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Świętokrzyskiego oraz zasądził od niego na rzecz Powiatu Skarżyskiego kwotę 480 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowo-administracyjnego – dodaje.

Wyrok WSA nie jest prawomocny – wojewodzie przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

WS, fot. Albert Gula

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.