Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Pożar mieszkania przy Al. Piłsudskiego (zdjęcia)

Dodano

17 listopada 2022r. o godzinie 3:31 otrzymaliśmy zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach o zadymieniu w jednym z mieszkań w bloku wielorodzinnym przy ul. Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że spod drzwi wejściowych do jednego z mieszkań wydobywa się dym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do mieszkania z którego wydobywał się dym i wyważeniu drzwi wejściowych. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych ugasili pożar podając strumień wody oraz zakręcili zawór gazu przy kuchence. Niestety w mieszkaniu, w jednym z pomieszczeń znaleziono osobę poszkodowaną. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny. Mieszkanie oraz klatkę schodową przewietrzono poprzez otwarcie okien. Równocześnie z tymi działaniami przystąpiono do sprawdzenia pozostałych mieszkań w klatce schodowej na obecność gazów niebezpiecznych. Zagrożenia nie stwierdzono.

W działaniach brały udział 4 zastępy z JRG Skarżysko-Kamienna, 13 ratowników. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi KP Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Kuźdub – KP PSP Skarżysko-Kamienna Zdjęcia: asp. sztab. Siedlecki Rafał – JRG Skarżysko-Kamienna

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media