Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Radni z PiS-u czują się zastraszani bo prezydent udostępnia wulgarne napisy

Dodano

Radni powiatowi z klubu Prawa i Sprawiedliwości „czują się zastraszani i żyją w obawie o bezpieczeństwo własne” w związku ze słynnym już napisem wydeptanym w śniegu na stadionie Ruchu. Tak wynika z apelu przeczytanego przez Grzegorza Małkusa podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Skarżyskiego.

Grzegorz Małkus głos w tej sprawie zabrał w punkcie „wolne wnioski i oświadczenia”. Podczas sesji radny przeczytał apel, w którym w imieniu rajców z PiS-u wyraźnie odnosił się do zdjęcia, które zyskało ostatnio dużą popularność w sieci. Udostępnił je m.in. prezydent Skarżyska-Kamiennej.

– Mowa nienawiści, brak poszanowania poglądów drugiego człowieka, ośmieszanie i poniżanie stało się już rzeczą normalną w naszym kraju. Można by powiedzieć, że pewne ośrodki, politycy czy przedstawiciele organizacji wpisujących się w nurt totalnej opozycji urządzają sobie zawody, wręcz wyścigi, kto lepiej i mocniej dokopie rządzącym, kościołowi czy ludziom o prawicowych poglądach. Żenujące igrzyska stały się niestety też udziałem lokalnych samorządowców, a co gorsza przedsiębiorców, których uważa się za poważnych.

W związku ze zdjęciem radni „czują się zastraszani i żyją w obawie o bezpieczeństwo własne”. Apelują do prezydenta o… wniosek do prokuratury w sprawie związanej ze stadionem RUCH.

-Zdecydowanie potępiamy takie formy wyrażania poglądów politycznych. Wzywamy do zaniechania propagowania mowy nienawiści, a od prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej oczekujemy skierowania do prokuratury sprawy związanej ze stadionem RUCH. W obliczu tych wydarzeń my, radni Prawa i Sprawiedliwości, czujemy się zastraszani i żyjemy w obawie o bezpieczeństwo własne dlatego apelujemy o zaprzestanie propagowania mowy nienawiści.

Zapytany przez naszą redakcję o komentarz prezydent Konrad Krönig stwierdza: “póki co jedyną osobą, której grożono śmiercią w Skarżysku – Kamiennej jestem ja”.

– Póki co jedyną osobą, której grożono śmiercią w Skarżysku-Kamiennej jestem ja, przypominam, iż jeden z autorów wulgaryzmów pod moim adresem został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym.

Wyciągniecie konsekwencji wobec pozostałych może być trudne w związku z ich stanem psychicznym, nie zmienia to jednak faktu, iż deklarują poparcie dla PiS-u. W mojej ocenie pomówienia na mój temat rozpowszechniane przez działaczy tej partii, przyczyniają się do agresywnych zachowań pod moim adresem.

Warto wziąć też pod uwagę fakt, iż na moim fanpage na facebooku od kilku dni pojawiają się wulgarne wpisy “j***ć Kroniga” publikowane przez fejkowe konta, które są w posiadaniu pisowskich trolli internetowych.

Pomimo tego po ulicach Skarżyska chodzić się nie boję, ponieważ w większości, spotykam się z przejawami sympatii oraz poparcia dla moich działań.

Ciężko mi powiedzieć czemu strach odczuwa Pan Małkus, być może to wina jego usposobienia, może mieszkańcy zachowują się wobec niego tak jak on wobec Nich gdy był Zastępcą Prezydenta?

Przypominam także, iż warto pamiętać, że osoby które odczuwają lęki, zawsze mogą liczyć na pomoc lekarza specjalisty, są też na to leki.

Zachęcam do zapoznania z kampanią www.twarzedepresji.pl – kwituje całą sytuację Prezydent Skarżyska.

W sprawie publikacji w ostatnich dniach, głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych i tradycyjnych przetoczyła się dyskusja, w której radni miejscy PiS odmówili współpracy z prezydentem, prezydent zaś odpowiadał im nagraniem wideo zamieszczonym na Facebooku.

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media