Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Spowodował kolizję i odjechał. Był pijany

Dodano

Skarżyscy policjanci zatrzymali wczoraj 59-letniego mieszkańca gminy Łączna. Mężczyzna wjechał volkswagenem w zaparkowanego forda i odjechał. W organizmie miał blisko dwa promile alkoholu. Niebawem ze swojego zachowania wytłumaczy się przed sądem. Grożą mu nawet trzy lata więzienia, wysoka grzywna, a być może i utrata auta.


Do zdarzenia doszło we wtorek. Tuż przed godziną 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Łącznej. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że kierujący volkswagenem wjechał w zaparkowanego przed sklepem forda. Następnie sprawca kolizji odjechał. Policjanci dysponowali numerami rejestracyjnymi niemieckiego wozu i natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania jego właściciela. Tam zastali 59-latka, którego przebadali alkomatem. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie 1, 9 promila alkoholu. Został przewieziony do skarżyskiej komendy. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia  wszelkich pojazdów mechanicznych i nawet trzy lata pozbawienia wolności. 59-latek zapewne odpowie jeszcze za spowodowanie kolizji i poniesie koszty związane z naprawą uszkodzonego forda. Niewykluczone, że straci swojego volkswagena.

Opr. JG

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media