Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Daj drugie życie zniczom

Dodano

Na cmentarzu komunalnym w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Langiewicza zostały postawione trzy stoły, na których można odkładać wypalone znicze, które mogą zostać użyte po raz kolejny. Jest to popularna inicjatywa w całej Polsce. Jest to kolejny, z wielu pomysłów na zmniejszenie ilości śmieci, które produkujemy na co dzień. Jest to zgodne z duchem idei ,,zero waste” i ,,less waste”, które skupiają się na możliwie największej redukcji odpadów.

Wypalonych zniczy jest mnóstwo na cmentarzach, więc zamiast wyrzucać szklane znicze do kosza można je odłożyć na regał i ponownie wykorzystać.

Osoby sprzątające groby, zamiast wyrzucać niepotrzebne znicze do pojemników na odpady, mają możliwość pozostawienia ich na regale, dzięki czemu inni będą mogli z nich ponownie skorzystać. Takie działanie umożliwi wielokrotne używanie jeszcze dobrych, nieuszkodzonych i kompletnych osłon na znicze, a tym samym przyczyni się do zmniejszenia ich ilości w pojemnikach na odpady.

Pozostawiane na regale osłony zniczy przeznaczone są do ponownego, nieodpłatnego wykorzystania przez osoby odwiedzające groby. Osłony zniczy powinny nadawać się do ponownego użycia, być bez pęknięć i innych uszkodzeń, kompletne i pozbawione zużytych wkładów.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.