Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Uczennica SP 2 laureatką IV miejsca Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie

Dodano

Ewa Kraska uczennica kl. 8a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego została laureatką Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. Wydarzenie organizowane jest przez Krajową Radę Radców Prawnych w Warszawie.

Konkurs składał się z trzech etapów. Uczennica SP 2 świetnie sobie radziła na kolejnych szczeblach. Na początku przystąpiła do quizu składającego się z 50 pytań uzyskując maksymalną liczbę punktów. Następnie w etapie okręgowym rozwiązywała kazus prawny i odpowiadała na 20 pytań wielokrotnego wyboru.

28 kwietnia 2022 r. odbył się finał Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. 32 najlepszych uczestników z całej Polski w dwóch kategoriach wiekowych zmierzyło się w nim z pytaniami z różnych dziedzin prawa, na które odpowiadali ustnie przed komisjami złożonymi z przedstawicieli Krajowej Izby Radców Prawnych. W czasie wypowiedzi ustnej oceniana była nie tylko znajomość zagadnień z wielu dziedzin prawa, lecz również sposób prezentacji. Treść wypowiedzi musiała być rzeczowa, dynamiczna i zawierać wnioski.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji w finale Ewa Kraska zajęła miejsce IV. Należy podkreślić, że różnica w punktacji między czołowymi lokatami wynosiła po 1 punkt, a Ewa jest debiutantką konkursu prawniczego! Poziom wiedzy zaprezentowanej przez uczennicę był bardzo wysoki.

Warto wspomnieć, że do konkursu przystąpiło 5 uczniów skarżyskiej „Dwójki”: Ewa Kraska, Ewelina Grochowska, Magdalena Żytnicka, Martyna Zielińska, Piotr Szymoniak. Do etapu okręgowego mogło być zakwalifikowanych tylko 20 uczniów. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy reprezentanci SP2 osiągając bardzo wysokie wyniki przeszli do II etapu.

W zmaganiach na poziomie okręgu Magdalena Żytnicka zajęła miejsce III, Ewelina Grochowska miejsce II, a Ewa Kraska miejsce I, co dało jej przepustkę do etapu centralnego i tytuł finalisty.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Ewa Kopeć.

Serdecznie gratulujemy Ewie i pozostałym uczestnikom konkursu oraz życzymy kolejnych sukcesów!

UMS

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media