Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

W krótkich spodenkach i kapciach szedł po S-7

Dodano

Szybka reakcja skarżyskich policjantów być może uratowała życie 76-latka z powiatu szydłowieckiego. Schorowany senior szedł w krótkich spodenkach i kapciach krajową drogą S-7, obok przejeżdżających samochodów. Mundurowych zawiadomili właśnie kierowcy. Mężczyzna trafił pod opiekę medyków.

Tuż po godzinie 7.30 w czwartkowy poranek do dyżurnego skarżyskiej, policyjnej jednostki wpłynęło niecodzienne zgłoszenie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ulicą Krasińskiego idzie starszy mężczyzna ubrany jedynie w bluzę, krótkie spodenki i kapcie. Natychmiast wskazany rejon opatrolowali policjanci, ale nie napotkali opisanego człowieka. Rozpytali także przechodniów, jednak ci także nie widzieli seniora. Po kilku minutach mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem kierowcy jadący krajową „siódemką”, zauważyli idącego po krawężniku ekspresówki mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Na pasie trasy S-7 ujrzeli pieszego idącego w kierunku Szydłowca. Rzeczywiście ubrany był tak, jak podano w zgłoszeniu. Okazał się nim 76-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego. Kontakt z nim był utrudniony, miał na nogach otarcia naskórka. Stróże prawa przewieźli mężczyznę do skarżyskiego szpitala. W międzyczasie mundurowi ustalili, że 76-latka szukają także ich koledzy z szydłowieckiej komendy. Cierpiący na zaniki pamięci senior wyszedł z miejsca zamieszkania około północy.

Zarówno szybka reakcja świadków i natychmiastowe działanie policjantów bez wątpienia przyczyniło się do szczęśliwego finału opisanej historii.

JG / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media