Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

W Skarżysku-Kamiennej powstaną 4 nowe ronda

Dodano

W ciągu dwóch najbliższych lat powiat skarżyski planuje wybudować cztery ronda na skrzyżowaniach dróg w Skarżysku-Kamiennej. Inwestycje usprawnią ruch w mieście, a także podniosą bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

Samorząd powiatu skarżyskiego do 2023 roku w ramach inwestycji na drogach powiatowych w Skarżysku-Kamiennej zaplanował budowę czterech rond. Mają one powstać: na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Sokolej, przy skrzyżowaniu ulicy Towarowej z ulicą 1-go Maja i na skrzyżowaniu ulicy Łyżwy z 1-go Maja. Pojawi się także rondo turbinowe. Usprawnianie komunikacji na powiatowych drogach, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta, to priorytet władz powiatu skarżyskiego obecnej kadencji.

„Bezpieczne skrzyżowania, coraz lepszy stan dróg powiatowych – to priorytety, którymi kieruje się nasz samorząd przy planowaniu inwestycji. Nasi mieszkańcy muszą być bezpieczni. Ronda to mniej kolizyjne skrzyżowania dlatego warto w nie inwestować”– mówił starosta Artur Berus.

Rondo na skrzyżowaniu ulicy Łyżwy z ulicą 1-go Maja wybudowane zostanie w ramach rozbudowy ulicy Łyżwy. Inwestycja o wartości blisko 4 mln złotych, na którą powiat pozyskał 50% dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, rozpocznie się już w przyszłym roku.

Budowa kolejnego ronda będzie realizowana w ramach zadania pod nazwą: „Budowa skrzyżowania ulic Niepodległości i Sokolej wraz z obsługą komunikacyjną dworca PKP w Skarżysku-Kamiennej w formie ruchu okrężnego”. Inwestycja o wartości 1 mln 400 tys. złotych już jest przygotowana do realizacji.

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej, do końca bieżącego roku zostanie także przygotowany projekt na wykonanie ronda przy skrzyżowaniu ulicy Towarowej z ulicą 1-go Maja. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Wartość tej inwestycji szacowana jest na kwotę 1 mln 400 tys. złotych.

Oprócz tego trwa rozbudowa układu komunikacyjnego miasta Skarżyska-Kamiennej, która obejmuje budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi wraz z rozbudową Alei Piłsudskiego na odcinku od Alei Tysiąclecia PP do rejonu ulicy Towarowej wraz ze skrzyżowaniami. To właśnie w ramach tej inwestycji przy obecnym skrzyżowaniu z Aleją Niepodległości wybudowane zostanie kolejne rondo – rondo turbinowe.

Fot. skarzysko.powiat

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media